Červen 2008

Ash with Pete

16. června 2008 v 21:44 | degli |  Ashlee SimpsonMisha Barton a šaty

15. června 2008 v 18:29 | degli |  OSTATNÍ STARS

Modní návrhář Yves Saint Laurent zemřel

14. června 2008 v 12:38 | degli |  FASHION
V neděli večer zemřel jeden z nejvýznamnějších módních návrhářů 20. století Yves Saint Laurent. Bylo mu 71 let. Oznámila to v pondělí agentura AFP. Nástupce Christiana Diora proslul tím, že rozšířil módu i mezi obyčejnými lidmi.
Saint Laurent se slávy ve svém povolání dočkal už jako mladý umělec. V 17 letech přišel do Paříže a už v roce 1954 se stal spolupracovníkem Christiana Diora.
Podle editorky British Vogue Alexandry Shulmanové pomohl inovátor Saint Laurentzdemokratizovat módu. "Před ním existovaly malé salony pro bohaté. Saint Laurent je přiblížil všem lidem. Byl mladý a měl švih. Mladší generace se s ním ztotožnily."
Úspěch mu přinesla hned první módní přehlídka, která zcela narušila dosavadní trendy "vosího pasu".

Svoboda v oblékání

V roce 1961 ve spolupráci s Pierrem Bergém vytvořil vlastní módní dům. Společně pak dobývali svět s logem představovaným třemi černými písmeny na krémovém podkladu. Ženám dal svobodu v oblékání - vytvořil pro ně kalhoty dámského střihu či kostým, přizpůsobil jejich oblečení nové době. Nezůstal pozadu ani v módě pro muže: tvořil pro ně pláště s kapucí, bombajky (saka s krátkými rukávy) i smokingy.
Před šesti lety se Yves Saint Laurent po 40 letech kreativní práce rozhodl odejít na odpočinek. Rozloučil se retrospektivní přehlídkou své tvorby v pařížském centru Georges Pompidou.
Návrhář byl velkým milovníkem umění, například opery i divadla, pro jejichž představení také tvořil kostýmy. Nechal se inspirovat také umělci z jiných oborů, mezi nimi například Pablem Picassem nebo Vincentem Van Goghem, ale i Ruskem či Afrikou.
Yves Saint Laurent ve zkratce:
- Celým jménem Yves-Mathieu Saint Laurent
- Narodil se 1. srpna 1936 v alžírském Oranu.
- V 50. letech spolupracoval s Christianem Diorem a po jeho smrti v roce 1957 se stal jeho nástupcem.
- V roce 1961 ve spolupráci s Pierrem Bergém vytvořil vlastní módní dům.
- V roce 2002 odešel do důchodu.
- Zemřel 1.6. 2008.

Jamie s bříškem...

12. června 2008 v 22:37 | degli |  Jamie Lynn Spears
,0


Základní info o ní...

12. června 2008 v 22:26 | degli |  Jamie Lynn Spears
Jméno: Jamie Lynn Spears
Datum narození: 04.04.1991 (17let) McComb, Mississippi, USA
Stav: Svobodná
Povolání: herečka

Co způsobuje alkohol??

12. června 2008 v 18:13 | degli |  Různé články
Varování č. 1: Konzumace alkoholu může způsobit pocit, že šeptáte, když nešeptáte.
Varování č. 2: Konzumace alkoholu je hlavním příčinou toho, že při tanci vypadáte jako debil.
Varování č. 3: Konzumace alkoholu vás může přimět vyprávět jednu a tu samou nudnou příhodu pořád dokola, dokud vám kamarádi nerozbijí hubu.
Varování č. 4: Při konzumaci alkoholu snadno uvěříte, že vaše ex-přítelkyně (ex-přátelé) nebo kamarádi umírají touhou po tom, abyste jim ve čtyři ráno zavolal.
Varování č. 5: Konzumace alkoholu vás může zanechat v němém údivu co se to proboha stalo s vašimi kalhotami.
Varování č. 6: Konzumace alkoholu vás může dovést k přesvědčení, že dokážete konverzovat s příslušníky (příslušnicemi) opačného pohlavím bez prskání.
Varování č. 7: Konzumace alkoholu může způsobit, že se ráno probudíte a uvidíte něco opravdu strašného (jméno toho si však nebudete pamatovat).
Varování č. 8: Konzumace alkoholu je obecně hlavní příčinou nevysvětlitelných spálenin od koberce objevujících se na čele.
Varování č. 9: Konzumace alkoholu ve vás může vyvolat iluzi, že jste silnější, krásnější a chytřejší než ten obrovskej chlap, co sedí v rohu.
Varování č. 10: Konzumace alkoholu vás může přivést k domněnce, že tlustí a hnusní lidé jsou štíhlí a atraktivní.
Varování č. 11: Konzumace alkoholu může vést k tomu, že se u vás doma najednou objeví několik dopravních značek.
Varování č. 12: Při konzumaci alkoholu snadno uvěříte tomu, že se lidé smějí s vámi.

Britney na Costa Rice

11. června 2008 v 22:55 | degli |  Britney Spears
Britney Spears v bikinách a body surfing na Costa Rice...

Mary Kate v časopise

11. června 2008 v 22:44 | degli |  Mary-Kate Olsen

Ashley Olsen na benefici

11. června 2008 v 22:43 | degli |  Ashley Olsen
Ashley Olsen na charitativní benefici...

Mary Kate na afterparty

11. června 2008 v 22:41 | degli |  Mary-Kate Olsen
Mary- KAate Olsen navštívila Wackness after party....

Ashlee v Hollywoodu

11. června 2008 v 22:37 | degli |  Ashlee Simpson

Jessica v bílém

11. června 2008 v 21:45 | degli |  Jessica Alba

Dior

11. června 2008 v 15:38 | degli |  Dior
DIOR
Po druhé světové válce měly ženy dost strohého a jednotvárného kostýmu a zatoužily být opět žensky svůdné. A tuto svůdnost jim v roce 1947 nabídl Christian Dior. Odstranil rovná ramena s vycpávkami, zdůraznil štíhlý pas, jemně naznačil křivku boků a bohatě nařasené sukně prodloužil až do poloviny lýtek. To vše s grácií podtrhly lodičky na vyšším štíhlém podpatku. Změně se začalo říkat New Look - tedy nový vzhled. Za tím vším stál obávaný, milovaný a geniální muž s monogramem ChD.
Christian Dior se narodil na předměstí Paříže v roce 1905. První známky jeho módního genia se objevovaly již v dětství, kdy vytvářel ohromující kostými a masky na každoročních karnevalových oslavách v jeho rodném Granvillu.


Po absolvování státní vědecké školy a vojenské akademie si Dior založil vlastní módní galerii spolu se svým přítelem Jacquem Banjeanem.
V roce 1931 se však jeho život sesypal jako domeček z karet. Vše se stalo během několika měsíců, kdy jeho matka podlehla rakovině a otcova firma zbankrotovala, Dior se nakazil tuberkulózou a byl nucen opusit svou módní galerii.

V následujících letech žil jen z pohostinosti druhých. V roce 1938 udělal svůj první krok k dobytí módního nebe, když se nechal zaměstnat jako návrhář v módním domě Roberta Piqueta. Po návratu z povinné služby na frontě během 2. světové války, bohužel zjistil, že jeho místo nahradil Piquet někým jiným. Až po několika plodných letech spolupráce s Pierre Balmainem v Lucien Lelong přišel konečně Diorův velký průlom. V roce 1946 se seznámil s Marcelem Boussacem, který mu nabídl možnost řídit obnovení módního domu Philippe a Gaston. Zaujat nabídkou, ale také díky vlastním obchodním zkušenostem, navrhl vytvoření vlastní módní značky. S Bousacovou finanční podporou otevřel Dior svůj první obchod a to 16. prosince roku 1946.

Diorův úspěch následoval již další rok, kdy představil kolekci, která nesla jeho jméno. S titulem "New look" (Nový pohled) vymanil dámskou módu z neohebných parametrů války a velebil krásu lidských tvarů. Diorovy výtvory, které se přizpůsobovaly ženským tvarům, hrály si s délkou a šířkou sukní a zvýrazňovaly hruď, byly vítanou změnou ve válce roztrhaném a po citu hladovějícím světě.
Od Diorovy smrti v roce 1957 jeho značka prošla rukama módních návrhářů jako jsou Yves Saint Laurenta, Marca Bohana a Gianfranco Ferrého a dnes je módním ředitelem 35ti letý britský návrhář John Galliani.

Co je roxy??

11. června 2008 v 15:32 | degli |  Roxy
Roxy je světová lifestylová značka, která spadá pod společnost Quiksilver, Inc. A tak jako všechny věci od Quiksilveru také Roxy se narodila ve vodě. Dámskou sportovní značku Roxy, si oblíbily zejména mladé příznivkyně boardriderových sportů.
Na počátku vznikla pouze linie pro surf, která debutovala na konci léta roku 1990 a ihned zaznamenala svůj první úspěch. O dva roky později přišla Roxy s linií džínů a prvními kouskami zimního oblečení.
Značka Roxy má již svoji vlastní historii, produkty, ikony a identitu. Od svého vzniku se prosadila jako vedoucí módní značka vyjadřující přímořský a horský životní styl. Ať jsou oděvy navrhovány pro surf, snowboard, na pláž, do města, do hor, ať je nosí malá děvčátka nebo ženy, ROXY je vždy synonymem kvality, inovace a komfortu.
Dnes nemá ROXY značku sobě rovnou. Surfařky, snowbordistky a skatebordistky ji využívají již od počátku nejen pro svoji kvalitu a technickou promyšlenost, ale i pro všechny hodnoty, které značka ztělesňuje
//<![CDATA[ //]]>

Celebrity a jejich LV

10. června 2008 v 22:13 | degli |  Louis Vuitton
Anna Kurnikova
Beyonce
Denise Richards
Jessica Simpson
Lindsay Lohan

Kabelky od LV

10. června 2008 v 22:01 | degli |  Louis Vuitton

Kde se LV vzal??

10. června 2008 v 21:43 | degli |  Louis Vuitton

Každý z nás se s touto značkou již někdy setkal. V nejlepším případě od ní něco vlastní, nebo o ní alespoň někdy slyšel. Rádi bychom vám tuto velmi známou francouzskou značku představili.
Kde se vlastně fenomén LV vzal? Dne 2. února 1821 v malé francouzské vesničce Anchay se tesaři Pierru Vuittonovi narodil syn Louis. Když mu bylo čtrnáct, rozhodl se vyučit brašnářem v Paříži. Rodina však nebyla příliš majetná, a proto Louisovi nezbylo nic jiného, než se do Paříže vydat pěšky.

Po dvou letech, kdy se Louis učil v pařížské dílně u mistra Meréchala, bylo jasné, že z toho hocha něco bude. Práce s kůží a výroba zavazadel ho zcela pohltila a stále přicházel s novými nápady. Později se Louis osamostatnil a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.
Americký sen po francouzsku
V roce 1854 založil Louis Vuitton vlastní firmu na 4 Rue Neuve des Capucines nedaleko náměstí Vendóme. S rozvojem cestování se rozvíjel i obchod se zavazadly. Bohaté pařížské dámy nechtěly své luxusní róby vozit jen tak v nějaké truhle. Louis nabízel zákazníkům vždy něco výjimečného.

V prvním roce jeho podnikání tedy spatřil světlo světa první cestovní kufr - perfektně okovaný, bytelný a s bezpečným zámkem. Vuittonovi šlo vždy nejen o kvalitu ale také o vzhled. Pro svůj první kufr vytvořil první zpevněné, impregnované a vodě odolné šedé plátno Trianon.

Vuittonova dílna se úspěšně rozrůstala a s převratnými novinkami slavila velkolepé úspěchy i za hranicemi Paříže. "Nezničitelná" zavazadla s iniciálami LV si rychle oblíbili i cestovatelé, pro které Louis v roce 1868 vytvořil speciální kufr na cesty do tropů s názvem Zinc.

V době, kdy ve Francii probíhali vzrušené debaty o nové dominantě Paříže - Eiffelově věži, značka Vuitton byla již celosvětově uznávaná. Oproti konkurenci přicházel Louis stále s novými a svěžími nápady, otevíral další obchody a vymyslel pruhované plátno Beige Striped.

Každé přání zákazníka změnil v realitu. Pro cestovatele, kteří se vydali na expedici do Konga, dokonce vytvořil Bed-Trunk, tedy kufr, který se dal rozložit tak, že z něho vzniklo pohodlné lehátko s úložným prostorem.

Rodinný podnik
V roce 1880 převzal společnost Louisův syn Georges, kterému se již dostalo kvalitního vzdělání na britských školách.

Za svým otcem nezůstal o mnoho pozadu. Otevřel nový obchod v Londýně, vytvořil první bezpečnostní zámek na klíč, napsal úspěšnou knihu o historii i současnosti cestování, vymyslel další varianty zavazadel a dal světu nejznámější plátno - tradiční poznávací znamení firmy - monogram. Do rodinné firmy se brzy zapojil i Georgesův syn Gaston.

Značka LV dobyla Ameriku a v rodině se předávala z generace na generaci. Dnes v ní působí nejmladší pokračovatel rodu a dědic celého impéria Patrick Louis Vuitton. Všichni bohatí a slavní brzy pochopili, že vlastnit výrobek od Vuittona je nejen známkou prestiže, ale že současně získávají i umělecké dílo, které vyrobily lidské ruce, nikoliv stroj.

K lidem, kteří na Vuittona a jeho výrobky nedali a nedají dopustit, patřili v minulosti například Cary Grant, Ginger Rogers, Marlene Dietrich, Douglas Fairbanks, Charlie Chaplin, Audrey Hepburn či Yul Bryner. A LV mají v oblibě i současné hvězdy Sharon Stone, Andie McDowell, Harrison Ford, Elton John, David Beckham, Madonna, Uma Thurman, vedle nich pak i mnoho obyčejných lidí, kteří si potrpí na kvalitu.
Nejen kufry
Za mnoho let práce pro zákazníky se značka Louis Vuitton rozrostla od zavazadel po módní a praktické oblečení pro muže i ženy, doplňky či byznysmenské a gentlemanské potřeby. Poslední kolekce pro Vuittona vytvořil hlavní návrhář firmy Marc Jacobs.

Firma Louis Vuitton je součástí korporace LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), která sdružuje firmy, jakými jsou například Dior, Celine, Fendi, Givenchi, Kenzo, Donna Karan, Sephora, TagHeuer nebo šampus Moët & Chandon. V posledních letech korporace marně usiluje i o získání značky Dolce & Gabbana.

Vuitton v Česku
Ačkoliv první butik Louise Vuittona v České republice byl otevřen již v roce 1998, do popředí se dostal až nedávno vlivem módních trendů. Každá z nás krásné kabelky Vuitton zná z časopisů. Nikdy však u nich není uvedená cena. Každá kabelka je ručně šitá, a proto jejich cena je velmi vysoká.

Výrobky Louis Vuitton jsou dělané podle řemeslných metod několika generací, nakupuje se na ně nejlepší kůže, pracuje se na nich ručně v nejlepších ateliérech ve Francii, kde mají obrovský cit pro detail, to vše je samozřejmě dražší než automatická práce v továrně, natož ještě někde v Číně. Je to hledání dokonalosti.
Doživotní investice
Firma si navíc potrpí na kvalitu a fakt, že si její výrobky kupujete na celý život. Vuitton na ně totiž poskytuje doživotní záruku.

V roce 2006 bylo v 52 zemích otevřeno již více než 340 butiků značky Louis Vuitton, včetně centrálního obchodního domu na Champs-Élysées, který se stal novým turistickým cílem francouzské metropole Paříže. V každém butiku (včetně toho pražského) vám zavazadlo vyčistí, opraví, případně ozdobí vašimi iniciálami.

Už tedy víte, proč je kolem této značky celosvětové pozdvižení? Takovou firmu s obrovskou tradicí, kvalitními službami a moderními nápady totiž hned tak nenajdete. Nuže, ještě odoláte šperkům z dílny Louise Vuittona? Že ne…? Začněte šetřit…

Investované peníze se vám ale určitě vyplatí…